Rok szkolny 2018/2019

To już kolejny czwarty rok w historii naszej szkoły ...

3 września 2018 (pn) - rozpoczęcie roku szkolnego

Jak co roku rok szkolny rozpoczął się od  mszy świętej o godz.9:00 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Potem wszyscy spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w auli na ostatnim piętrze budynku szkoły. Następnie była okazja spotkać się z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcami klas.

W tym roku szkolnym są 3 oddziały, w tym klasy 1-2 mają dodatkowo po 8 godzin lekcyjnych szkolenia sportowego. Życzymy im sukcesów nie tylko w nauce, ale i w rozwijaniu ich pasji sportowych.

12 września 2018 (śr) - udział w debacie oświatowej

Ada Woszczyk (kl.1) i  Maciek Lipa (kl.3) reprezentowali szkołę w debacie oświatowej pt. „Kierunki rozwoju edukacji w Powiecie Puławskim w myśleniu o uczniu XXI wieku”. Debata odbywała się w ZST z udziałem przestawicieli starostwa i zespołu animatorów. Wśród uczestników byli dyrektorzy szkół, uczniowie i rodzice.

 

 

14 września 2018 (pt) - sprzątanie świata

 Tego dnia w naszej szkole odbyła się akcja "sprzątania świata". W przedsięwzięciu wzięły udział wszystkie klasy naszego liceum. Na początku pogoda nas nie rozpieszczała, ale jednak udało nam się pod czujnym okiem wychowawców posprzątać okolice naszej szkoły i trochę Puław. 
Fot. Wiola Piech [FOTO]

 

19 września 2018 (śr)  - spotkanie z przedstawicielami studiów w Anglii

19 września uczniowie klasy II i III naszej szkoły mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi: doradcą językowym panem Jakubem Pruszkowskim i panem Matthew Easdenem z Buckinghamshire University. Prezentacja "Studia w Anglii", z którą przybyli do IV LO, składała się z dwóch części. W części pierwszej Pan Easdenem zaprezentował w języku angielskim uczelnię, kierunki studiów i możliwości czekające na przyszłych studentów w Buckinghamshire University. Druga część skupiała się na praktycznych aspektach studiowania za granicą oraz korzyściach wynikających z wybrania tej uczelni. Nasi uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali prezentacji, jak również chętnie uczestniczyli w krótkiej dyskusji na jej zakończenie. Było to ciekawe i przydatne spotkanie dające uczniom wgląd w możliwości kontynuowania edukacji za granicą oraz różnorodności wyboru zawodów i ścieżek kariery. 
(autor tekstu: M.Zawadzka) [FOTO]

21 września 2018 (pt) - rajd pieszy w okolicy Kazimierza Dln

W kolejny piątek mieliśmy zajęcia poza budynkiem szkoły. Wszystkie klasy pojechały autobusem MZK do Kazimierza Dolnego na rajd pieszy z wychowawcami klas p. T.Stefaniak i p.W.Wiejakiem oraz z przewodnikiem p.Jackiem. Wysiedliśmy w Kazimierzu Dolnym przy "Arkadii", a następnie udaliśmy się pieszo do Wąwozu Korzeniowego. Stamtąd trasą przez Góry przeszliśmy do Norowego Dołu i do przystanku MZK. Po drodze zrobiliśmy postój przy Wieży przekaźnikowej.
[FOTO]

22 września 2018 (So) - pielgrzymka klasy maturalnej


Uczniowie klasy III maturalnej wyjechali na całodniową pielgrzymkę do Częstochowy pod opieką p. Grażyny Stasiak i p. Katarzyny Pustelnik. Mieli do dyspozycji 2 busy.

[FOTO]

 

 

25 września 2018 (wt)
Drużyna dziewcząt z naszego liceum uczestniczyła w rozgrywkach siatkówki. Dziewczęta wyjechały pod opieką swojego trenera -p.Grzegorza Zjawionego [FOTO]

 

 

 

 

Prosimy o przekazywanie wychowawcom tekstów i fotografii z życia klas do zamieszczenia na tej stronie.


Poprzednie lata szkolne 

przeniesione do  Archiwum z życia szkoły  >> [czytaj]