wizyta w komendzie policji 2023
Wolontariusze -obsługa Biegu po kremówki 2023
zwycięzcy zawodów w pływaniu 2023
wejście do PZWiK - siedziby IV LO w Puławach
92
69
49
8

2021/2022

24.06.2022 (pt) - zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w świetlicy, a później w klasach ze swoimi wychowawcami. W imieniu pana dyrektora wyróżnienia dla najlepszych wręczyła pani Anna Matej.

16.05.2022 (pn) - "Biologia inaczej" wycieczka dydaktyczna do Lublina

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Teresy Stefaniak i p.Magdaleny Zawadzkiej  wzięli udział w nietypowej lekcji biologii, która odbyła się w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Poznali  jego historię  i odbyli podróż po najciekawszych miejscach Ogrodu podziwiając  wspaniałe drzewa, krzewy i rośliny zielne.  Obejrzeli też  kolekcję roślin tropikalnych, mięsożernych  i sagowców  zgromadzonych w szklarni. Oglądając bogate zbiory roślin, uczniowie dowiedzieli się,  jak niektóre z nich przystosowały się do określonych warunków klimatycznych i glebowych, np. rośliny pustynne, epifity czy  rośliny drapieżne. Podczas zwiedzania uzyskali szeroką wiedzę na temat różnorodności i bogactwa flory świata. Pobyt w Ogrodzie Botanicznym udowodnił, że mimo dostępności  różnych środków audiowizualnych, bezpośredni kontakt z przyrodą i roślinami jest najlepszym sposobem przekazywania wiedzy przyrodniczej. Uwielbiamy lekcje w terenie!!! [FOTO]

16.05.2022 (pn) - Park trampolin i rozrywki w Lublinie 

Tego dnia była okazja do odwiedzenia Strefy Wysokich Lotów w Lublinie (park trampolin i rozrywki). Uczniowie wyjechali pod opieką p. Teresy Stefaniak i p.Magdaleny Zawadzkiej.

29.04.2022 (pt) - zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

W sali nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. W tym roku mamy ich tylko 12. Uczniowie kl.2p i 3p przygotowali dla nich krótki program słowno-muzyczny. Życzenia maturzystom złożył pan dyr. Wiesław Smyrgała , wicedyr. Anna Matej oraz młodsi uczniowie. Czworo uczniów otrzymało dyplomy oraz nagrody. Najwyższą średnią ocen miały Iryna Kurza oraz Marta Szewczyk. Obie otrzymały kasę ze szkolnego funduszu stypendialnego. A Iryna z Ukrainy jako jedyna w klasie uzyskała świadectwo z czerwonym paskiem. Nagrodzona została również Anna Jaworska za dużą aktywność w szkole oraz godne reprezentowanie szkoły na forum lokalnym. Natomiast Andrii Ilchenko wyróżnił się wzorową frekwencją na zajęciach szkolnych. Maturzyści podziękowali dyrekcji szkoły i nauczycielom za pracę pedagogiczną. A teraz przed nimi pierwszy tak poważny egzamin: egzamin dojrzałości czyli po prostu "matura".

12.04.2022 (wt) - wycieczka maturzystów do Lublina

12 kwietnia odbyła się wycieczka kl.3g z nauczycielem j.angielskiego p.Magdą Zawadzką do "Koziego Grodu" (tzn. do Lublina). Maturzyści zaliczyli seans w kinie oraz spacer po Starym Mieście w Lublinie.

 

24.02.2022 (cz) - inwazja Rosji na Ukrainę

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o rozpoczęciu inwacji Rosji na Ukrainę. Solidaryzujemy się z naszymi Sąsiadami, których Ojczyzna została tak brutalnie zaatakowana.
Nasi uczniowie z Ukrainy mogą wcześniej przyjechać do Puław. Poza tym w ramach pomocy międzynarodowej oferujemy miejsca bezpiecznego pobytu w naszej bursie dla rodzin z Ukrainy. Działania te są koordynowane przez służby Wojewody Lubelskiego i Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Chwała Ukrainie!

 

17.12.2021 (pt) - dary dla potrzebujących

W ostatnim dniu nauki stacjonarnej w 2021 r. przekazaliśmy do "Garnizonu" czyli do Parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach  produkty spożywcze, chemiczne i inne dla osób potrzebujących w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021. Do akcji włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przekazane dary na ręce ks. Damiana to taka nasza malutka "cegiełka dobra". Liczymy na to, że sprawimy radość i dobre święta dzieciom i ich  rodzinom, które znajdują się obecnie w trudnej sytuacji materialnej.
Tegoroczna akcja szkolnego wolontariatu odbyła się pod kierunkiem p.Teresy Stefaniak i p.Mirosława Kozioła. [FOTO]

 

 

9.12.2021 - wycieczka do kina w Lublinie

W wycieczce wzięło udział 50 uczniów. Pozostali mieli zapewnione w tym czasie zajęcia w szkole. Więcej szczegółów napiszemy wkrótce.

1.12.2021 - konkurs o AIDS i HIV -ogłoszenie wyników

Konkurs zorganizowany przez ZSO nr 1 im.KEN był adresowany do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych  w  Puławach. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach: test wiedzy, praca literacka, prezentacja multimedialna oraz praca plastyczna (plakat, ulotka).
Całość przygotowań uczniów IV LO do udziału w konkursie koordynowała p.Teresa Stefaniak – nauczyciel biologii. Uczniowie zostali przegotowani do udziału w teście wiedzy, a także powstały prace plastyczne w formie plakatów. Wytypowani uczniowie 26 listopada napisali test wiedzy, natomiast 1.12.2021r odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz ocena prac plastycznych i  literackich. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły 4 uczennice: dwie w teście wiedzy oraz dwie - przygotowały plakaty o tej tematyce. 
Jury wybrało najlepsze prace w każdej kategorii konkursu i wręczyło nagrody dla laureatów. W gronie zwycięzców znalazła się również nasza uczennica Nikola Tarkowska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii plakat. Sama uroczystość była formą upowszechniania wiedzy o AIDS i HIV. Zaprezentowano najlepsze prace w kategoriach: prezentacja multimedialna, list i ulotka oraz najciekawsze plakaty. Dodatkowo dla nagrodzonych uczestników przygotowano poczęstunek w postaci pysznych rogalików, słodyczy i napojów.

29.11.2021 - I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Puławy

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Puławy VII kadencji. Dla naszej szkoły było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy byliśmy potraktowani jak pozostałe puławskie szkoły i zaproszono nas do wyboru swojego radnego. Oczywiście skorzystaliśmy z tej propozycji i 9 listopada przeprowadzone zostały demokratyczne wybory, w wyniku których mandat radnego otrzymał Gabriel Bartnicki. Okazało się, że wyłoniono reprezentantów tylko w 12 szkołach (średnich i w szkołach podstawowych w kl.VII-VIII).
Uroczystość miała dużą rangę. Obrady otworzyła pani Bożena Krygier - aktualna przewodnicząca Rady Miasta Puławy, która razem z p. Pawłem Majem -prezydentem Puław, wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć Potem odbyło się ślubowanie radnych. Kolejny punkt programu to wybory na najważniejsze funkcje w MRMP: przewodniczącego, 2 wiceprzewodniczących oraz sekretarza. Na pierwszej sesji radni nie wykazali się aktywnością i nie zgłosili żadnych wniosków.

28.11.2021 (N) - udział w akcji Caritas

Nasze uczennice włączyły się w akcję charytatywną Caritas. Zamiast leniuchować  poświęciły swój niedzielny czas wolny od zajęć szkolnych dla innych. Zgłosiły się do rozprowadzania "cegiełek" na rzecz osób potrzebujących w postaci świec Caritas. Warto przy okazji podkreślić, że kto daje siebie, swój czas i pracę, to tak jakby podwójnie otrzymywał. To dobro wcześniej czy później powróci. do dawcy.

 

 

 

 

 

9 XI - Wybory do Młodzieżowej Rady m.Puławy

Tego dnia odbyły się demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Puławy w szkołach puławskich zgodnie z zarządzeniem prezydenta Puław. To dla naszej szkoły pierwsze takie wybory, więc bardzo ważna data w historii IV LO. Każda szkoła miała przyznany 1 mandat. O to jedno miejsce ubiegało się 3 kandydatów, dla których został opracowany jeden współny plakat wyborczy.
Za przebieg wyborów i podliczenie głosów w okręgu wyborczym nr 19 (tj. w IV LO) odpowiadała 5-osobowa komisja wyborcza pod opieką p. Magdaleny Zawadzkiej. Po zakończonym głosowaniu komisja wyborcza sporządziła protokół. W głosowaniu wzięło udział 60 uczniów na 74 uprawnionych, a zatem frekwencja wyborcza wyniosła  aż 81% w tak trudnym okresie pandemii koronawirusa. Oddano 57 głosów ważnych. Najwięcej głosów, bo aż 38  (67% wszystkich głosów ważnych) uzyskał Gabriel Bartnicki z kl.2p i to on będzie reprezentował szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Puławy. Gratulujemy i życzymy dużo zapału w pracach tej rady.
Skład Komisji wyborczej: Tarkowska Nikola (kl.2p)-przewodnicząca, Ivanoshchuk Mariia (kl.1p) - zastępca oraz Węgorek Patryk (kl.3p), Węgorek Patryk (kl.3p) i Krawczyk Wiktoria (kl.2p)  

8.11.2021 - wręczenie nagród za konkurs plastyczny "STOP pożarom lasów"

Na wojewódzki konkurs plastyczny "STOP pożarom lasów", kampanii edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół średnich z terenu woj. lubelskiego wpłynęły 3 prace plastyczne uczniów IV LO. Lauretką etapu powiatowego została Nikola Tarkowska z kl.2p. 8 listopada odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu i nagród w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Dyplom i nagrody wręczył Komendant Powiatowy starszy brygadier Grzegorz Podhajny. Nikola  otrzymała plecak taktyczny, czujki dymu oraz gadżety strażackie (kubek, pendrive, skarpetki, breloczek. Była to też okazja obejrzenia budynku i wyposażenia PSP. Laureatka miała okazję poznać centrum monitorowania zagrożeń, wyposażenie wozów strażackich oraz pracę strażaków. Okazuje się, że większość pożarów w powiecie puławskim spowodowanych jest czynnikiem ludzkim.
Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy złożyli gratulacje laureatce oraz dziękowali wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie. [FOTO]

 

21.10.2021 (śr) - prelekcja o mjr M.Bernaciaku ps.Orlik

W dniu 21 października dwie klasy 2p i 3g uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy AK – Koło w Puławach. Spotkanie odbyło się w świetlicy RCKU. Pan Tomasz Kraszewski - nauczyciel historii z ILO im.ks.A.J.Czartoryskiego przybliżył uczniom postać  mjr Mariana Bernaciaka ps.”Orlik”, dowódcy oddziałów partyzanckich na terenie Inspektoratu Puławy AK-WiN, prawdziwego, niezłomnego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego.  Celem spotkania było utrwalenie pamięci o tym Bohaterze Niezłomnym w 75-rocznicę jego śmierci. Prelegent wyświetlił film o „Orliku”, zaprezentował wydawnictwa i fragment wystawy fotografii z życia bohatera i jego oddziału.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę okolicznościowy folderek o mjr Marianie Bernaciaku. [FOTO]

21.10.2021 (śr) - podsumowanie konkursu "Jestem świadomy - jestem bezpieczny"

W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie wyników konkursu profilaktycznego "Jestem świadomy - jestem bezpieczny", który odbywał się 13 października w auli ZST. W teście wiedzy naszą szkołę reprezentowały 3 dziewczęta z kl.3p. Natomiast prace plastyczne o tej tematyce przygotowało 6 uczniów, w większości pod kierunkiem p.Agnieszki Kuli. Nasz uczeń Leon Brykowski otrzymał wyróżnienie i nagrodę za plakat o tematyce profilaktycznej. Pozostałe prace również były bardzo ciekawe, ale niestety tym razem nie zostały docenione. [FOTO]

6.10.2021 (śr) - wykład na temat szczepień

W środę od godz.11 mieliśmy okazję obejrzenia wykładu online Prof. Andrzeja Zielińskiego na temat „O szczepieniach i nie tylko”. Pan profesor jest z Państwowego Zakładu Higieny - Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Zakładu Epidemiologii, to długoletni Krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii, członek PAN, autor licznych prac i artykułów naukowych. Wykład w bardzo szerokim zakresie dotyczył tematyki zapobiegania chorobom zakaźnym na przestrzeni wieków. Autor w bardzo ciekawy sposób objaśniał mechanizmy wirusów oraz działania szczepionek. Odpowiadał na liczne pytania rozwiewając wszelkie wątpliwości.

3.10.2021 (N) - Wyścig po kremówki

Uczennice naszej szkoły, które należą do grupy medialne,j pomagały przy organizacji XII Rowerowego Wyścigu po kremówki. Jest to miejska impreza organizowana corocznie w ramach obchodów Dnia Papieskiego w Puławach. Była to również okazja, żeby spróbowć swoich sił w pracy reporterskiej. Dziewczęta przeprowadziły wywiady, m.in. z członkiem zarządu Stowarzyszenia Rodzina oraz z panią Bożeną Krygier, która jest aktualnie przewodniczącą Rady Miasta Puławy.

 

1.10.2021 (pt) - ślubowanie i otrzęsiny kl.1, Dzień Chłopaka

[więcej FOTO]

1 października był szczególnym dniem w życiu naszej społeczności. Tego dnia odbyło się uroczyste przyjęcie klasy pierwszej w szeregi prawowitych uczniów. Pierwszą część uroczystości stanowiło uroczyste ślubowanie złożone przez pierwszoklasistów. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiły Otrzęsiny. Ochotnicy z klas pierwszych wzięli udział w różnych zabawach. Wiele emocji wzbudziły konkurencje takie jak quiz z wiedzy o szkole oraz „Jaka to melodia”. Nie zabrakło gier zręcznościowych, czy próby pokonania grawitacji i walki o to, aby piórko nie spadło na podłogę. Wspólna zabawa, której głównym celem była integracja zespołu klasowego, zakończyła się odtańczeniem Lakolity i pamiątkowymi zdjęciami. Każda klasa pozowała do zdjęcia otrzymując wcześniej plastry cytryny.

 

27.09.2021(pn) - szkolna akcja "Sprzątanie Świata"

Jak co roku we wrześniu, trwa akcja Sprzątanie Świata. Już kolejny raz nasza szkoła wzięła w niej udział. W środę uczniowie sprzątali okolice przy budynku RCKU. Zbiórkę śmieci poprzedziła prelekcja przygotowana prze Panią T. Stefaniak na temat ochrony środowiska i segregowania odpadów. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. [FOTO]

 

27.09.2021(pn) - wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego [FOTO]. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej. Społeczność uczniowska wybrała swój samorząd, który po kilku dniach ukonstytuował następująco:
- przewodnicząca - Kamila Araucz (kl.3p)
- zastępca przewodniczącej - Natalia Piegow (kl.3p)
- członkowie:
   - Aniela Góralska (kl.1p)
   - Dorota Markiewicz (kl.3p)
   - Gabriel Bartnicki (kl.2p)

 

27.09.2021(pn) - spotkanie integracyjne w kl.1p

Spotkanie integracyjne. Zajęcia poprowadziły: pani Joanna Gielecka dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  i pani pedagog Sylwia Wójtowicz. [FOTO]

 

 

 

 

 

13 września 2021 (pn) - udostępnienie szkolnej biblioteki

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów książkowych biblioteki szkolnej w poniedziałki w godz. 14:00-15:00 oraz w środy 8:00-9:00. Biblioteka znajduje się w sali nr 08 w podziemiach pawilonu A (tzn. to jest ten pawilon, w którym na parterze znajdują się gabinety dyrektora i wicedyrektorów, sekretariaty ogólny i szkolny, kasa.  Biblioteką opiekuje się pani Marzena Mitura, która pracuje również w bursie. W związku z tym jest możliwość wypożyczania książek także po południu w godzinach pracy pani Marzenki.

 

 

 

 

 

4 września 2021 (so) - Narodowe Czytanie 2021

Nowy rok szkolny zaczynamy od promocji czytelnictwa. Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE 2021. Nagranie czytania fragmentu "Moralność pani Dulskiej" pod kierunkiem pani Kingi Próchniak zostało umieszczone na szkolnym Facebooku. Fragment utworu odczytały uczennice klasy 3p. Oczywiście z przyczyn obiektywnych nagranie było zrealizowane w szkole w przeddzień akcji. [FILMIK]

1 września 2021 (środa)  - Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Po wakacyjnej przerwie, a z wielu uczniami po raz pierwszy, spotykamy się w szkole zgodnie z poniższym planem:

 • godz. 8:00 - msza święta w kościele Matki Bożej Różańcowej (dawny "garnizon")

 • godz. 9:30 - spotkanie klasy pierwszej z dyrekcją i wychowawcą - sala nr 5 (Aula)

 • godz. 9:30 - spotkania klas 2p, 3p i 3g z wychowawcami klas
  - kl.2p - sala nr 1
  - kl.3p - sala nr 4
  - kl.3g - sala nr 3

 • wejście do szkoły - od strony bloków mieszkalnych


WYKAZ KADRY PEDAGOGICZNEJ IV LO Puławy w roku szkolnym 2021/2022
od 1 września 2021

 • Wiesław Smyrgała  - dyrektor szkoły
 • Anna Matej - wicedyrektor​ ds. CKU

Wychowawcy klas:

 • Stefaniak Teresa  - wychowawca klasy I
 • Wiejak Wojciech - wychowawca klasy II
 • Rozenkiewicz Monika - wychowawca klasy IIIp
 • Stasiak Grażyna - wychowawca klasy IIIg

Nauczyciele przedmiotów:

 • Abramczyk Magdalena – wychowanie fizyczne – klasa IIIp, IIIg
 • Białas Henryka – fizyka – klasa  I , II, IIIp
 • Bodeńko Agnieszka – informatyka – klasa I, II, IIIp
 • Grabowski Andrzej – edukacja dla bezpieczeństwa – klasa I
 • Kozak Jadwiga - podstawy przedsiębiorczości-  klasa II, IIIp
 • Kozioł Mirosław – religia – klasa I
 • Kozioł Mirosław – zajęcia rozwijające kreatywność - klasa I
 • Kula Agnieszka – plastyka – klasa  I
 • Kula Agnieszka – zajęcia rozwijające kreatywność – klasa  II
 • Matej Anna  - geografia – klasa IIIp 
 • Próchniak Kinga – język polski – klasa I, II, IIIp
 • Rozenkiewicz Monika -  matematyka – klasy  I, II, IIIp, IIIg
 • Skwarek Barbara - geografia – klasa I, II 
 • Stasiak Grażyna – język polski -  klasa IIIg
 • Stefaniak Teresa – biologia – klasy  I, II, IIIp, IIIg
 • Stefaniak Teresa - chemia – klasa  I, II, IIIp
 • Walendziak Michał – wychowanie fizyczne - klasa I, II
 • Wawerska Dorota – religia – klasa II, IIIp, IIIg
 • Wiejak Wojciech –  historia - klasy  I, II,  IIIp
 • Wiejak Wojciech - historia i społeczeństwo - klasy IIIg
 • Wiejak Wojciech - WOS – klasa II, IIIp
 • Wiśniewska Justyna – język niemiecki – klasy  I, II, IIIp, IIIg
 • Wiśniewska Justyna - WOS - klasa  I, IIIg
 • Zawadzka Magdalena – język angielski – klasa I, II, IIIp, IIIg

Dodatkowe zajęcia:

 • Mitura Marzena – biblioteka – 2 godz. tygodniowo
 • Pruchniak Barbara – doradztwo zawodowe – klasa I, II, IIIp
 • Skawińska-Baj Ewa – wychowanie do życia w rodzinie
 • Wójtowicz Sylwia - pedagog szkolny