wizyta w komendzie policji 2023
Wolontariusze -obsługa Biegu po kremówki 2023
zwycięzcy zawodów w pływaniu 2023
wejście do PZWiK - siedziby IV LO w Puławach
92
69
49
8

2016.2017

Rok szkolny 2016/2017


1 września 2016 (cz) - rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole:
- godz. 8:30 - Msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach (dawny "Garnizon")
- godz.10:00 -  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
Z nowości warto zwrócić uwagę na fakt, że już są dwie klasy. Poza tym szkoła zmieniła adres na ul. C.K. Norwida 8A


15 września 2016 (cz) - wycieczka do rezydencji Czartoryskich

Na zajęciach jęz. polskiego kl.I miała wycieczkę pieszą  z przewodnikiem do rezydencji parkowo-pałacowej Czartoryskich. 
Podczas wycieczki przewodnik Jacek opowiedział nam o historii Puław, głównie z okresu tzw. "złotego wieku", gdy Puławy były własnością rodu Czartoryskich. Dowiedzieliśmy się, że tu przebywali przedstawiciele trzech pokoleń Czartoryskich. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów, w tym Świątynię Sybilli - najstarsze polskie muzeum narodowe założone w 1801 roku przez księżnę Izabellę Czartoryską. (klasa 1)


13 października 2016 (cz) - II Turniej wiedzy o Janie Pawle II

W Zespole Szkół Technicznych 13 października odbył się II Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Został zorganizowany z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego w Puławach.
Naszą szkołę reprezentowali: Michał Łukaszuk z kl. II, Jakub Świstowski z kl. I oraz Daria Warowna z kl. I.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Nasza drużyna znalazła się w gronie finalistów i wywalczyła III miejsce.
Gratulujemy!


30 stycznia 2017 (pn)  - wycieczka kl. I do Biura Maklerskiego

 
Po feriach zimowych przyjemnie było zacząć od wycieczki. Tym razem klasa I na lekcji podstaw przedsiębiorczości uczestniczyła pod opieką pani Barbary Pruchniak  w wycieczce do Biura Maklerskiego Pekao S.A. przy al. Partyzantów. Była to okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy w banku.
 

8 lutego 2017 (śr) - zwiedzanie wystawy paleontologicznej

Po 4 godzinach lekcyjnych uczniowie klas I i II pod opieką pani Teresy Stefaniak i pana Wojciecha Wiejaka  udali się na wycieczkę do oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej, która mieści się w budynku IUNG czyli w byłej rezydencji Czartoryskich. W czytelni tej biblioteki można było obejrzeć ciekawe zbiory czasowej wystawy paleontologicznej pt. "Jura - zapis potrójny". Po wystawie oprowadzała sama autorka wystawy - pani Hanna Pawłowska - emerytowana dziennikarka, której pasją jest kolekcjonowanie skamieniołości z różnych epok. Na wystawie były eksponaty wypożyczone ze zbiorów z Łukowa, z Gór Świętokrzyskich oraz z Jury Frankońskiej w Niemczech. Tematyka wystawy dotyczyła fauny pradawnego morza w czasach środkowej i górnej jury, tzn. sprzed 135 mln lat. Choć to bardzo odległe czasy to okazało się, że można w skałach z tego okresu odnaleźć ślady organizmów, takich jak: amonity jurajskie, aptychy czy liliowce. Pani H.Pawłowska z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała o zgromadzonych zbiorach, o specyfice pracy paleontologa. [ FOTO ]

15 lutego 2017 (śr) - wycieczka do WSEI w Lublinie

Tego dnia wyjechaliśmy autokarem do Lublina na  pierwsze w tym roku Dni Otwarte Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie przy ul. Projektowej 4. Była okazja odwiedzić  Wydział Administracji i Ekonomii oraz Wydział Transportu i Informatyki. Zapewniono zajęcia w formie warsztatów. Było wiele atrakcji, w tym: przejażdżki samochodem elektrycznym, rozładowywanie korków w mieście z wykorzystaniem programów komputerowych, przenoszenie rzeczywistości do świata cyberprzestrzeni za pomocą skanera 3D. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się, jak założyć i prowadzić własny biznes internetowy, zbadać swoje predyspozycje menedżerskie w oparciu o siatkę przywództwa Blake'a i Mouton lub testu M-ASTRA, potrenować umiejętność zarządzania prowadząc własne przedsiębiorstwo w formie gry symulacyjnej. Były też prezentacje możliwości wariografu, mikroskopu elektronowego oraz tokarki CNC, trening kreatywności w efektywnym uczeniu się oraz zajęcia dotyczące współczesnych zagrożeń terrorystycznych, sposobów pozyskiwania informacji od instytucji publicznych oraz bezpieczeństwa danych w cyberprzestrzeni.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie całej szkoły pod opieką p. Barbary Pruchniak [ FOTO ]

11 kwietnia 2017 (wt) - Dzień Otwarty Szkoły

Dzień ten upłynął w szkole pod znakiem sportu przede wszystkim dla uczniów gimnazjum i ich rodziców. Była okazja do zapoznania się z ofertą szkoły oraz z warunkami nauki i treningów sportowych. W tym roku Dzień Otwarty szkoły miał dosyć bogaty program. Najważniejszym punktem programu był pokazowy trening z udziałem piłkarzy Klubu Wisła Puławy.

Po treningu uczniowie chętnie oprowadzali po pomieszczeniach szkoły. Zapraszali również do swoich pokojów w bursie.  [FOTO]

 

Program Dnia Otwartego IV LO:

  • 12:30 - 16:00 - prezentacja oferty  szkoły i bursy  - budynek  szkoły
  • 12:30 - 16:00 - prezentacja sukcesów naszych uczniów 
  • od 14:00 - otwarty  trening piłki nożnej wraz z piłkarzami Klubu Wisła Puławy – miejsce  orlik przy LO 
  • od 15:10 - otwarty trening piłki ręcznej  wraz z zaproszonymi gwiazdami piłki ręcznej  – miejsce hala ZST  
  • 14:00 - 16:00 - porady doradcy zawodowego
  • 12:20 - 14:10  - otwarte lekcje z geografii, biologii, chemii  

 

 

 

 


9 maja 2017 (wt) - apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Tego dnia nasi uczniowie pod kierunkiem pana Wojciecha Wiejaka przygotowali okolicznościowy apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W auli zebrali się wszyscy uczniowie, aby godnie uczcić to święto.