Archiwum z życia szkoły

Kolejne lata szkolne ...

 

Rok szkolny 2015/2016

[więcej

Rok szkolny 2016/2017

[więcej

Rok szkolny 2017/2018 

[więcej]

 

Rok szkolny 2016/2017


1 września 2016 (cz) - rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole:
- godz. 8:30 - Msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach (dawny "Garnizon")
- godz.10:00 -  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole
Z nowości warto zwrócić uwagę na fakt, że już są dwie klasy. Poza tym szkoła zmieniła adres na ul. C.K. Norwida 8A


15 września 2016 (cz) - wycieczka do rezydencji Czartoryskich

Na zajęciach jęz. polskiego kl.I miała wycieczkę pieszą  z przewodnikiem do rezydencji parkowo-pałacowej Czartoryskich. 
Podczas wycieczki przewodnik Jacek opowiedział nam o historii Puław, głównie z okresu tzw. "złotego wieku", gdy Puławy były własnością rodu Czartoryskich. Dowiedzieliśmy się, że tu przebywali przedstawiciele trzech pokoleń Czartoryskich. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obiektów, w tym Świątynię Sybilli - najstarsze polskie muzeum narodowe założone w 1801 roku przez księżnę Izabellę Czartoryską. (klasa 1)


13 października 2016 (cz) - II Turniej wiedzy o Janie Pawle II

W Zespole Szkół Technicznych 13 października odbył się II Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Został zorganizowany z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego w Puławach.
Naszą szkołę reprezentowali: Michał Łukaszuk z kl. II, Jakub Świstowski z kl. I oraz Daria Warowna z kl. I.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Nasza drużyna znalazła się w gronie finalistów i wywalczyła III miejsce.
Gratulujemy!


30 stycznia 2017 (pn)  - wycieczka kl. I do Biura Maklerskiego

 
Po feriach zimowych przyjemnie było zacząć od wycieczki. Tym razem klasa I na lekcji podstaw przedsiębiorczości uczestniczyła pod opieką pani Barbary Pruchniak  w wycieczce do Biura Maklerskiego Pekao S.A. przy al. Partyzantów. Była to okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy w banku.
 

8 lutego 2017 (śr) - zwiedzanie wystawy paleontologicznej

Po 4 godzinach lekcyjnych uczniowie klas I i II pod opieką pani Teresy Stefaniak i pana Wojciecha Wiejaka  udali się na wycieczkę do oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej, która mieści się w budynku IUNG czyli w byłej rezydencji Czartoryskich. W czytelni tej biblioteki można było obejrzeć ciekawe zbiory czasowej wystawy paleontologicznej pt. "Jura - zapis potrójny". Po wystawie oprowadzała sama autorka wystawy - pani Hanna Pawłowska - emerytowana dziennikarka, której pasją jest kolekcjonowanie skamieniołości z różnych epok. Na wystawie były eksponaty wypożyczone ze zbiorów z Łukowa, z Gór Świętokrzyskich oraz z Jury Frankońskiej w Niemczech. Tematyka wystawy dotyczyła fauny pradawnego morza w czasach środkowej i górnej jury, tzn. sprzed 135 mln lat. Choć to bardzo odległe czasy to okazało się, że można w skałach z tego okresu odnaleźć ślady organizmów, takich jak: amonity jurajskie, aptychy czy liliowce. Pani H.Pawłowska z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała o zgromadzonych zbiorach, o specyfice pracy paleontologa. [ FOTO ]

15 lutego 2017 (śr) - wycieczka do WSEI w Lublinie

Tego dnia wyjechaliśmy autokarem do Lublina na  pierwsze w tym roku Dni Otwarte Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie przy ul. Projektowej 4. Była okazja odwiedzić  Wydział Administracji i Ekonomii oraz Wydział Transportu i Informatyki. Zapewniono zajęcia w formie warsztatów. Było wiele atrakcji, w tym: przejażdżki samochodem elektrycznym, rozładowywanie korków w mieście z wykorzystaniem programów komputerowych, przenoszenie rzeczywistości do świata cyberprzestrzeni za pomocą skanera 3D. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się, jak założyć i prowadzić własny biznes internetowy, zbadać swoje predyspozycje menedżerskie w oparciu o siatkę przywództwa Blake'a i Mouton lub testu M-ASTRA, potrenować umiejętność zarządzania prowadząc własne przedsiębiorstwo w formie gry symulacyjnej. Były też prezentacje możliwości wariografu, mikroskopu elektronowego oraz tokarki CNC, trening kreatywności w efektywnym uczeniu się oraz zajęcia dotyczące współczesnych zagrożeń terrorystycznych, sposobów pozyskiwania informacji od instytucji publicznych oraz bezpieczeństwa danych w cyberprzestrzeni.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie całej szkoły pod opieką p. Barbary Pruchniak [ FOTO ]

11 kwietnia 2017 (wt) - Dzień Otwarty Szkoły

Dzień ten upłynął w szkole pod znakiem sportu przede wszystkim dla uczniów gimnazjum i ich rodziców. Była okazja do zapoznania się z ofertą szkoły oraz z warunkami nauki i treningów sportowych. W tym roku Dzień Otwarty szkoły miał dosyć bogaty program. Najważniejszym punktem programu był pokazowy trening z udziałem piłkarzy Klubu Wisła Puławy.

Po treningu uczniowie chętnie oprowadzali po pomieszczeniach szkoły. Zapraszali również do swoich pokojów w bursie.  [FOTO]

 

Program Dnia Otwartego IV LO:

 • 12:30 - 16:00 - prezentacja oferty  szkoły i bursy  - budynek  szkoły
 • 12:30 - 16:00 - prezentacja sukcesów naszych uczniów 
 • od 14:00 - otwarty  trening piłki nożnej wraz z piłkarzami Klubu Wisła Puławy – miejsce  orlik przy LO 
 • od 15:10 - otwarty trening piłki ręcznej  wraz z zaproszonymi gwiazdami piłki ręcznej  – miejsce hala ZST  
 • 14:00 - 16:00 - porady doradcy zawodowego
 • 12:20 - 14:10  - otwarte lekcje z geografii, biologii, chemii  

 

 

 

 


9 maja 2017 (wt) - apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Tego dnia nasi uczniowie pod kierunkiem pana Wojciecha Wiejaka przygotowali okolicznościowy apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W auli zebrali się wszyscy uczniowie, aby godnie uczcić to święto.

 

 

Rok szkolny 2015/2016


 III Memoriał Jarosława Tkaczyka w piłce ręcznej galeria ]

W dniach 16 i 17 października w Kielcach rozegrany został III Memoriał Jarosława Tkaczyka.
W  zawodach rozegranych w halach Gimnazjum nr 7 i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej wzięło udział 8 zespołów młodzików oraz 8 zespołów juniorów młodszych.
Drużyna szkolna UKS Bursa Puławy zajęła III miejsce w rywalizacji juniorów młodszych. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


IV Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

4 grudnia 2015r w Puławach odbył się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Wzięły w nim udział drużyny z różnych miast, między innymi Victoria Piaseczno oraz UKS Bursa Puławy.
W naszym zespole zostały wyróżnione dwie zawodniczki Weronika Olejarczyk i Sandra Wójcik.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wigilia

18 grudnia uczniowie wspólnie z wychowawcą klasy  IV LO zorganizowali wigilię. Były życzenia, śpiewanie kolęd oraz krótka część artystyczna.

[foto]

 


Wycieczka Biuro Maklerskie

7 stycznia  2016 klasa I IV LO, była gościem Centralnego Domu  Maklerskiego PKO S.A  w Puławach przy alei Partyzantów. 
Podczas tej wizyty uczniowie  mieli szansę zgłębić wiedzę na temat działalności giełdy, rynków kapitałowych i funduszy inwestycyjnych. Poznali słownik inwestora: akcje, obligacje, kontrakty, prospekty emisyjne …., zobaczyli w praktyce pracę maklera Gospodarza Biura. 


„Licealiada” - SZS – Piłka Ręczna

Sportowym sukcesem mogą pochwalić się reprezentanci naszego liceum.
29 stycznia 2016 w hali sportowej MOSiR w Puławach odbyła się „Licealiada” – SZS – Piłka ręczna rywalizowały ze sobą szkolne drużyny sportowe. Nasi chłopcy zajęli II miejsce dzielnie walcząc z przeciwnikami. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Ciemiński, Maciej Cieślak, Szymon Ciota, Wiktor Jedut,  Sebastian Kowalczyk, Daniel Krzysztoszek,  Jakub Maik, Patryk Maliszewski, Paweł Wolski.
Chłopcom  i nauczycielowi  wychowania fizycznego  Panu Henrykowi Arciuchowi dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację i życzymy kolejnych wysokich wyników!


Rekolekcje dla uczniów - marzec 2016

W dniach 2-4 marca 2016 odbywały się rekolekcje dla uczniów puławskich szkół w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (dawny Garnizonowy).
W rekolekcjach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

 


Targi edukacyjne- 7 kwietnia 2016

W dniu 7 kwietnia 2016 uczniowie klasy I wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które odbywały się w Hali Sportowej ZST.
Godnie reprezentowali szkołę udzielając informacji o szkole oraz rozdając ulotki.
Przybyły duże tłumy młodzieży szkolnej z nauczycielami. [foto]


12 kwietnia 2016 - wycieczka do Warszawy

- spacer po Starówce z przewodnikiem p.Jackiem, zwiedzanie Zamku Królewskiego, czas wolny w centrum handlowym Złote Tarasy, spektakl teatralny

W dniu 12.04.2016 nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Warszawy.  W planach mieliśmy zwiedzanie Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Główną atrakcją wyjazdu był spektakl pt. "Mayday"w teatrze OCH-TEATR. Sztuka rozbawiła nas prawie do łez. Oczywiście nie zabrakło dla nas czasu wolnego.Mile spędziliśmy go w centrum handlowym Złote Tarasy. 
Przez całą wycieczkę bawiliśmy się świetnie. 
foto  ] 

 


6-8 maja 2016 / Puławy
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej - 1/4 finałów

Nasza drużyna piłki ręcznej walczyła dzielnie podczas 1/4 finałów mistrzostw, czym wzbudziła podziw wśród widowni i innych zawodników. Wygrali z drużynami: MTS II Kwidzyn i TS Siemiatycze. Ostatniego dnia w meczu z SKF Wisła Płock zostali pokonani zaledwie dwoma golami w ostatniej minucie. W rezultacie zajęli II miejscei awansowali do półfinałów. Dalszy ciąg za 2 tygodnie.
W opinii wielu widzów grali rewelacyjnie i w bieżącym sezonie wykazali się większym profesjonalizmem niż puławscy seniorzy.
Trzech zawodników zostało wyróżnionych indywidualnymi dyplomami i upominkami:

 • Paweł Wolski - najlepszy zawodnik 1/4 finałów
 • Maciej Cieślak - jako najlepszy strzelec w drużynie (28 goli)
 • Daniel Sętowski - jako najlepszy bramkarz 1/4 finałów

Gratulujemy juniorom i ich trenerowi p. Heniowi Arciuchowi. Życzymy dalszych sukcesów!
Relacja fotograficzna z 1/4 finałów w Puławach >> [ w galerii ].

Artykuły ze strony WWW.LUBSPORT.PL​: 

 • 1/8 finałów MPJM w Łodzi [ czytaj ]
 • 1/4 finałów MPJM w Puławach [ czytaj ]

Galeria 1

Galeria 2