Wolontariusze -obsługa Biegu po kremówki 2023
8

Sukcesy sportowe

Rok szkolny 2023/2024

17.11.2023 - Licealiada w pływaniu (etap powiatowy)

Wiktoria Słotwińska  - 1 miejsce w pływaniu indywidualnym - 50 m stylem dowolnym

Oliwia Ciepielewska - 1 miejsce w pływaniu indywidualnym - 50 m stylem klasycznym

Rok szkolny 2021/2022

3.10.2021 - kolejne wygrane mecze

Nasi uczniowie idą w rozgrywkach jak burza. Dzięki nim odnotowujemy kolejne wygrane mecze.18 września w kolejnych rozgrywkach CLJ U17 wygrali 2:1 z TOP 54 Biała Podlaska. Bramki zdobyli Kacper Szymanek i Leon Brykowski. 25 września zmierzyli się z drużyną Motor Lublin i znowu wygrali.
3 października wygrali ze Stalą Rzeszów 3:1. Dobra passa trwa. Chłopaki z IV LO nie zawiedli i tym razem. Jakub Welter gooool i 2 asysty, Leon Brykowski goool, a Piotrek Zdulski przez cały mecz pokazał wspaniałą pracę. Niestety Kacper pauzował za żółte kartki, ale wspierał drużynę duchowo.
10 października wygrali po raz kolejny‼️ To był bardzo emocjonujący mecz z Koroną Kielce, który zakończył się wynikiem 4:3 dzięki uczniom naszej szkoły. Na ten sukces zapracowali: Kacper Szymanek⚽⚽, Jakub Welter⚽, Leon Brykowski i Piotr Zdulski gratulacje dla Was chłopaki!

10.09.2021 - wygrana w meczu z Cracovią

Zawodnicy trenera Marcina Popławskiego i Mariusza Abramczyka w rozgrywkach CLJ (Centralnej Ligi Juniorów Młodszych) U17 wygrali 3:1 z Cracovią! Wszystkie bramki dla Klubu Sportowego "Wisła" strzelili uczniowie IV LO: Jakub Welter, Kacper Szymanek i Leon Brykowski.
Informujemy,
że 4 naszych uczniów wywalczyło przed wakacjami awans do Centralnej Ligi Mistrzów Juniorów Młodszych, więc przed nimi szansa na kolejne sukcesy.

SUKCESY SPORTOWE z poprzednich lat

więcej dyplomów >> [link]

26-27 września 2019 (cz-pt) - Lublin- turniej "Z UKS-u do AZS-u"

4 LO z Puław wywalczyło III miejsce w finale turnieju halowej piłki nożnej mężczyzn, zorganizowanego przez lubelski AZS w gościnnej hali Politechniki Lubelskiej. Turniej odbywał się w dniach 26-29 września w ramach X edycji rozgrywek z cyklu   "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!". Uczestniczyło w nim aż 16 drużyn z całego województwa lubelskiego. To już kolejny rok, gdy drużyna z naszej szkoły stanęła na podium finałów szczebla wojewódzkiego. W składzie szkolnej drużyny byli: Kacper, Patryk, Michał, Vladyslav, Arkadiusz, Kamil, Kacper, Marek i Adrian.To nasi waleczni zwycięzcy, którzy przebrnęli z sukcesem wszystkie etapy rozgrywek.  Drużynę przygotował i motywował trener p. Grzegorz Zjawiony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  [FOTO]

27-30 listopada 2018 - Licealiada w piłce halowej

W dniach 27-28 listopada trwały eliminacje w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły i zakwalifikowały się do finału.Chłopcom tym razem nie udało się awansować, ale za to zdobyli kolejne doświadczenia i motywację do intesywniejszych treningów.
[FOTO]

24-28.09.2018 Lublin - turniej "Z UKS-u do AZS-u"

W turnieju organizowanym przez lubelskie uczelnie uczestniczyło również nasze 4LO. IX edycja turnieju "Z UKS-u do AZS-u" odbyła się w dniach 24-28.09.2018. Reprezentacje 4 LO wzięły udział w konkurencjach – siatkówka mężczyzn, siatkówka kobiet i halowa piłka nożna mężczyzn. Naszą grę w siatkówkę można potraktować na zasadzie „byliśmy, pograliśmy, zbieramy doświadczenie”, natomiast w turnieju piłki nożnej mężczyzn odegraliśmy już znaczącą rolę. Nasi chłopcy zajęli III miejsce na 13 drużyn, głównie z Lublina. Zawody zatem skończyliśmy na podium. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i koszulki. W przyszłym roku na pewno zamierzamy powalczyć o pierwsze miejsce. [dyplom]

25-26 marca 2017 Bydgoszcz - międzynarodowy turniej taekwondo

Nikola Żybura z klasy I odniosła kolejne sukcesy sportowe podczas jednego z największych turniejów teakwondo olimpijskiego w naszym kraju. Był to 10. Międzynarodowy Puchar Polski Bydgoszcz Cup 2017", który odbywał się w dniach 25-26 marca 2017. Nikola wywalczyła srebrny medal w kategorii 46 kg i brązowy medal w kategorii 44 kg. Konkurencja była duża, bo w zawodach wzięło udział 700 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Białorusi, Łotwy i Irlandii.
Przy okazji informujemy, że 1 grudnia 2016 podczas V Gali Sportu Puławskiego nasza uczennica znalazła się wśród najlepszych sportowców puławskich i na cały 2017 rok ma przyznane Stypendium Sportowe Prezydenta Miasta Puławy „Sybilla Sportowa”. Było to podsumowanie jej dotychczasowego dorobku sportowego i tym samym reprezentowania Puław. [dyplomy z roku szkolnego 2016/2017

21 marca 2017 - Licealiada 2017 (etap wojewódzki)

Wszystko zaczęło się 23 lutego 2017. Tego dnia w hali sportowej MOSiR w ramach corocznej Licealiady odbywały się miejsko-powiatowe rozgrywki w piłkę ręczną dziewcząt.  Wystartowała również reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta wygrały wszystkie 3 mecze. W finale w meczu z reprezentacją ZS nr 3 osiągnęły wynik 12:6.
Bezkonkurencyjne okazały się również 15 marca 2017 w hali sportowej ZST w Puławach podczas rozgrywek w etapie rejonowym. I tym razem zajęły I miejsce. W związku z tym 21 marca wyjechały do Zamościa na rozgrywki Licealiady na etapie wojewódzkim. Tym razem zmierzyły się z silniejszymi przeciwniczkami i zajęły IV miejsce.
Życzymy dalszych sukcesów! [FOTO]

6-8 maja 2016 / Puławy

• W Hali Sportowej MOSiR w Puławach odbywały się  Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej 1/4 finałów.
    Nasza drużyna pod kierunkiem trenera p. Henryka Arciucha zajęła II miejsce i awansowała do 1/2 finałów.
  • Gratulujemy!
    więcej  o tym wydarzeniu]
  • artykuł ze strony WWW.LUBSPORT.PL​:  1/4 finałów MPJM w Puławach [ czytaj

21-23 kwietnia 2016 / Łódź  -1/8 finałów  Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

• Uczniowie naszego liceum wygrali 1/8 finałów  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej w Łodzi.
  • artykuł ze strony WWW.LUBSPORT.PL​:   1/8 finałów MPJM w Łodzi [ czytaj ]

29 stycznia 2016 / Puławy - "Licealiada"-SZS-Piłka Ręczna

• Nasi chłopcy zajęli I i II miejsce w rywalizacji szkolnych drużyn sportowych w puławskiej  hali sportowej MOSiR.

4 grudnia 2015 / Puławy - IV Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

• Nasze zawodniczki Weronika Olejarczyk i Sandra Wójcik otrzymały wyróżnienia.

16-17 października 2015 / Kielce - III Memoriał Jarosława Tkaczyka

• Drużyna szkolna UKS Bursa Puławy zajęła III miejsce sposród 8 zespołów juniorów młodszych.

Sukcesy, które przyczyniły się do utworzenia szkoły:

30 grudnia 2014 - zawodnicy UKS BURSA-PUŁAWY w kadrze narodowej juniorów młodszych

• Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodników kadry narodowej juniorów młodszych (ur.1998 r. i mł.) na konsultację szkoleniową w COS Cetniewo. Wśród zawodników byli też nasi: Kacper Pyrka Paweł Wolski.

26-29 maja 2014 / Dźwirzyno - rozgrywki o puchar Polski

• Drużyna młodzika Uczniowskiego Klubu Sportowego "Bursa-Puławy" awansowała do finałów Mistrzostw Polski eliminując w półfinałach VIVE Targi Kielce i SPR Stal Mielec.

​Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!